top of page

Záhorácke cyklotrasy

Ľahké cyklotrasy, ktoré vás zavedú na Záhorskú nížinu a do Rakúska. Sú rovinaté bez výrazných prevýšení. Vedú väčšinou po asfaltovom povrchu po cyklotrasách alebo málo frekventovaných cestách. Vystačíte si na nich s cestnými bicyklami. 

Záhorácko-malokarpatské cyklotrasy

Trate sú kombináciou rovinatých nížinných častí a malokarpatských lesných ciest. Ich náročnosť je daná dĺžkou do 60 km ale aj celkovým stúpaním do 530 m. Oceníte ich malebnosť a rozmanitosť. Zvládnete ich aj na trekingových bicykloch.

Malokarpatské cyklotrasy

Cyklotrasy vedúce do  Malých Karpát sú kratšie, od 25 do 50 km, no vyžadujú už bicykle aj do terénu a sú náročnejšie, nakoľko ich celkové stúpanie sa pohybuje od 350 do 480 m. Okrem asfaltových ciest využívajú aj lesné cesty.

MTB cyklotrasy

Sú určené pre cyklistov, ktorý už majú skúsenosti s jazdou v teréne. Celkove nastúpate od 400 do 950 m, budete sa pohybovať výlučne na lesných cestách a chodníkoch. MTB bicykel je nevyhnutný.

Cyklotrasy pre náročných

Dve cyklotrasy sme pripravili pre najnáročnejších návštevníkov. Sú bez sprievodcov, účastníci si však vedia stiahnuť trasu do svojich mobilných telefónov. Jedna vás zavedie až na hranicu troch štátov na sútok Moravy a Dyje. Druhá, na druhú stranu Malých Karpát do malebných viníc Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. 

Pešie trasy

Sú určené hlavne pre rodiny s deťmi. Zavedú vás na biofarmu, hrad Pajštún, do Marianky a majú dĺžku do 14 km. Jedna je určená pre dospelých. 

bottom of page